ВО КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА СОБРАНИ 28 КРВНИ ЕДИНИЦИ

WEB Телевизија во живо

На ден 28.06.2023 година, ОО Црвен крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина реализираше уште една успешна крводарителска акција.
Топлото време во целост не ги предомисли хуманите граѓани кои овојпат донираа вкупно 28 крвни единици.
Изразуваме посебна благодарност до граѓаните кои по итниот апел за потребна А негатив крвна група дојдоа и донираа крв за спас на нечиј живот.
Исто така, се заблагодаруваме на нашите волонтери, двигателот на организацијата кои континуирано вложуваат труд во логистичка поддршка на акциите.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *