ТЕШКО ПОВРЕДЕН МАЛОЛЕТНИК НА ПАТОТ ГЕВГЕЛИЈА – МРЗЕНЦИ

WEB Телевизија во живо

Вчера во Пoлициската станица Гевгелија било пријавено дека на патот Гевгелија – село Мрзенци, патничко возило „даеву матиз“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од 35-годишниот М.Ш. од Гевгелија, удрило во малолетен пешак, извести МВР.
– Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во болницата во Гевгелија, додаваат од МВР.
Увид извршила екипа од Полициската станица Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *