ШАХОВСКИОТ КЛУБ „7-МИ НОЕМВРИ“ ГО ОСВОИ ОДЛИЧНОТО ЧЕТВРТО МЕСТО ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ВЛЕЗ ВО ВТОРАТА ЛИГА

WEB Телевизија во живо

Сениорската екипа на Шаховскиот клуб 7 Ноември, на 27 и 28 Мај (сабота и недела) и на 03 и 04 Јуни (сабота и недела) во хотел Континентал -Скопје, учествуваше во квалификациите за влез во Втора лига.На овие квалификации учествуваа 15 екипи а шахистите од нашиот град го освоија одличното 4 место со 7 освоени поени.
 
Од управата на клубот изјавија дека се задоволни од постигнатиот резултат на овие квалификации ,бидејќи овој резултат е постигнат со екипа во која сите играчи се од Општина Гевгелија,,додека скоро сите екипи имаа по некое засилување.
 
За екипата на ШК „7-ми Ноември“ настапија 12 играчи :Саво Спасеновски,Тоше Андонов,Благојче Најдески, Перо Димов,Слободан Дачев,Борче Танчев,Славчо Кочев,Коле Думаловски,Борис Јованџиков,Дуле Андонов, Илија Велков и Пепи Танчев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *