РИСТО ЧАЛКОВ ПЕТТИ НА 10 КИЛОМЕТРИ НА ТРЕИЛ ТРКА ВО СУРИНАМ, ЈУЖНА АМЕРИКА

WEB Телевизија во живо

Членот на АК „7-ми Ноември“, Ристо Чалков и во Суринам продолжува да трча и да постигнува одлични резултати.

Денеска, на првата од 4 трки, Berlijn Savanna Race #1, кои ги организира Tigri Endurance Sports Club во Берилин, село и поранешна плантажа со дрво во одморалиштето Зуид во областа Пара во Суринам, Јужна Америка, Ристо го освои високото 5 место.
 
Се работи за исклучително напорна трка по тежок терен, на која учествуваа над 100 тркачи, а за тежината на трката зборува податокот кој ни го кажа Ристо дека само половина од нив ја завршиле. Поточно, 40 мажи и 13 жени.
Ристо Чалков постигна време од 43 минути и 13 секунди.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *