ПОЛ МЕКАРТНИ НАПОЛНИ 81 ГОДИНА И СО ПОМОШ НА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛЕГЕНЦИЈА ЈА СНИМИ „ПОСЛЕДНАТА“ ПЕСНА НА „БИТЛСИ“

WEB Телевизија во живо

На денешен ден 1942 година е роден англискиот музичар Пол Мекартни, член на квартетот „Битлси“, кои се појавија во шеесеттите години на 20 век и подоцна станаа најпопуларен рок состав на сите времиња. По распадот на „Битлси“ во 1972 година продолжи со самостојна музичка кариера.
Пол Мекартни во емисијата Today на BBC Radio 4, рекол дека технологијата била користена за да се „извлече“ гласот на Џон Ленон од старо демо за да може да ја заврши „последната“ песна на Битлси.
Тој не ја именуваше песната, но најверојатно тоа е композицијата на Ленон од 1978 година „Now and Then“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *