НА ДЕНЕШЕН ДЕН 1934 ГОДИНА „РОДЕН Е “ ПАЈО ПАТОРОТ, ГОЛЕМ ДРДОРКО,ЕДЕН ОД НАЈПОПУЛАРНИТЕ СТРИП ЈУНАЦИ НА ВОЛТ ДИЗНИ

WEB Телевизија во живо

Пајо Паторот е цртан лик од филмови и стрипови, измислен од Волт Дизни. Пајо е бела патка со жолто-портокалов клун, нозе и стапала. Обично тој е облечен во морнарска блуза и капа, но без панталони (освен кога оди на пливање). Пајо Паторот или на англиски Donald Duck има четири прсти на рацете за да може полесно да се црта.. Пајо Паторот има девојка Пата (со која никогаш не може да се ожени) и три сестри Раја, Влаја и Гаја. Тој има богат чичко Баја, кој е голем циција. Неговите пријатели се Мики Маус, Мини Маус, Мика, Белка, Хорациј, Плутон, Шиљо и Инвалидот Даба.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *