МЕТОДИЈА ИЧЕВ ОД ЗПСК „КОЖУФ“ УСПЕШНО НАСТАПИ НА „PIRIN RUN 2023“

WEB Телевизија во живо

Изминатиот викенд Банско и Пирин планина, Република Бугарија, беа домаќини на 13-тото издание на планинската трка PirinRun, втора во сезоната во серијата FiveMountains на Здружението Marathon.bg.
 
На оваа исклучително тешка трка на 13 километри, која започнува од жичарницата кај Банско до врвот Вихрен, со висинска разлика од 1,9 километри, како претставник на ЗПСК „Кожуф“ од Гевгелија, настапи Методија Ичев.
Во конкуренција на стотина натпреварувачи, тој се пласираше некаде на средината, на 42-то место со време од 3 часа и 10 минути. На трката настапи шампионот во планинско трчање Шабан Мустафа, кој го држи рекордот на трката со време од 1:38:03 часа.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *