ЛЕТОТО 2023-TO ЗАПОЧНУВА ВО СРЕДА, НА 21 ЈУНИ ВО 16 ЧАСОТ И 57 МИНУТИ

WEB Телевизија во живо

Откако немаше зима, а многу променливата пролет повеќе потсетуваше на есен, конечно од понеделник, вели прогнозата, ни доаѓа летото, за кое можеби е подобро ништо да не ги прашуваме метеоролозите. Но, дефинитивно треба да го искористиме максимално и на најдобар можен начин.
Според официјалните податоци, летото оваа година доаѓа во среда на 21 јуни во 16:57 часот, а завршува во сабота на 23 септември во 8:49 часот по средноевропско време.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *