ИЗЛОЖБА НА ДЕЛА ОД МИРОСЛАВ ЖИВКОВИЌ ОД НИШ, РЕПУБЛИКА СРБИЈА

WEB Телевизија во живо

На 16 јуни 2023 година, во Народниот театар- Гевгелија, а со почеток во 20:00 часот, ќе биде отворена Изложбата на дела од Мирослав Живковиќ. Влезот е слободен. 

Тематски, 20. имагинарни дела обработуваат пејзажи, од кои уметникoт од Ниш, Живковиќ црпи инспирација. Поставката е во организација на НУКЦ „Марко Цепенков“- Прилеп, а во соработка со ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија. 

Мирослав Живковиќ, професор на Факултетот за уметност од Ниш, Србија, досега реализирал над 70 самостојни изложби и бил учесник на повеќе од 300 групни изложби во Србија и во странство. Учествувал на повеќе од 80 колонии и симпозиуми и наградуван е многупати.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *