И ПОКРАЈ ЛОШОТО ВРЕМЕ ЗГОЛЕМЕНА ФРЕКВЕНЦИЈА НА ГП „БОГОРОДИЦА“

WEB Телевизија во живо

И покрај лошото време, зголемена е фреквенцијата на ГП „Богородица“, каде се чека за излез од Македонија околу 40 минути..
Како што соопштија од АМСМ, на останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања за влез и излез од државата. Во текот на летните одмори има метеж на овој премин, затоа што освен македонски, и голем број српски туристи патуваат на море во Грција.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *