ГЕВГЕЛИЧАНКАТА ТАТЈАНА СИМОНОВА ДОБИТНИК НА 400.000 ДЕНАРИ НА ИНСТАНТ ЛОЗОТ ФРУТИ

WEB Телевизија во живо

Татјана Симонова од Гевгелија е добитничка на една од главните премии од инстант лозот ФРУТИ во износ од 400 000 денари.
Среќната добитничка пристигна во просториите на Државна лотарија со својот татко, каде што ја потврдија и исплатија добивката. Татјана е студентка по Фармација, а со инстант лотаријата се забавува од неодамна кога поради впечатливиот дизајн и пораката што ја носи инстант лозот Фрути купила 3 лоза. Оттогаш, секој ден купува по два – три лоза од нејзиното омилено среќно место тобако „Булевар“ во Гевгелија.
Татјана се пофали дека после испитната сесија, средствата од добивката ќе ги искористи за убав одмор во Италија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *