„ТОЧКАЏИСКА ВЕЧЕР“ НА ГЕВГЕЛИЈА ТОЧАК КЛУБ ВО „ДЕ ФАКТО“

WEB Телевизија во живо

По повод својот прв роденден – Гевгелија Точак Клуб организира забавна „Точкаџиска вечер“ во дискотеката De Facto на 5-ти мај со почеток во 22 часот.
Во текот на на таа една година во здружението се зачленија повеќе од 100 лица љубители на велосипедот, што е за секоја пофалба
За посетителите кои што ќе дојдат на самиот настан информација дека купените влезници, кои чинат 100 денари, истовремено се купони за наградните игри кои што ке ги има во голем број а транспарентноста ќе биде на највисоко можно ниво.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *