ТИНА ТАРНЕР „КРАЛИЦАТА НА РОКЕНРОЛОТ“ ПОЧИНА НА 83 ГОДИШНА ВОЗРАСТ ВО ШВАЈЦАРИЈА

WEB Телевизија во живо

Тина Тарнер – една од најголемите рок вокали и најхаризматични изведувачи – почина на 83-годишна возраст.
Во соопштението, нејзиниот портпарол рече: „Тина Тарнер, „Кралицата на рокенролот“ почина денеска на 83-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија.
Ѕвездата родена во САД беше една од иконите на рок музиката, позната по нејзиното неверојатно однесување на сцената и хитовите, вклучувајќи ги Simply The Best, Proud Mary, Private Dancer и What’s Love Got To Do With It.
Меѓу првите кои оддадоа почит беа Мик Џегер, Бет Мидлер, Брајан Адамс, Белата куќа и Глорија Гејнор.
„Таа беше навистина енормно талентиран изведувач и пејачка“, рече фронтменот на Ролинг Стоунс, Мик Џегер

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *