ТЕШКО ПОВРЕДЕН МИГРАНТ ОД УДАР ОД ТОВАРЕН ВОЗ ВО БЛИЗИНА НА НЕГОРЦИ

WEB Телевизија во живо

Доцна ноќеска, околу 23.18 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека на железничка пруга во атар на с.Негорци, гевгелиско, товарен воз на Железници на Македонија, кој сообраќал на релација Трубарево – Гевгелија, удрил во машко лице мигрант.


Притоа, лицето се здобило со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Гевгелија.
За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото извршила екипа од ОВР Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *