САЕМ НА КНИГАТА ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев“- Гевгелија организира „Саем на книгата 2023 година“, кој ќе се одржи од 18 до 23 мај 2023 година. Штандовите на издавачките куќи присутни во македонското издаваштво ќе бидат поставени на платото пред Народниот театар- Гевгелија. Сите граѓани кои ќе сакаат да го посетат Саемот на книги во Гевгелија, ќе имаат можност да го сторат тоа во период од 10:00 до 20:00 часот во наведените денови.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *