САЕМ НА КНИГАТА ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Во тек е „Саемот на книгата 2023“ кој е во организација на Библиотека „Гоце Делчев“ – Гевгелија на кој се претставуваат издавачки куќи присутни во македонското издаваштво: Три, Антолог, Матица, Култура, Феникс, Паблишер, Божилак.

Саемот е поставен на платото пред Народниот театар во Гевгелија и беше отворен вчера 18-ти мај (четврток) а ќе трае до 23-ти мај (вторник) секој работен ден од 10:00 до 20:00 часот.
 
Книгите од македонските издавачи се достапни по специјални саемски цени, со што гевгеличани, љубители на книгата ќе можат да ја пополнат својата домашна библиотека.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *