РИСТО ЧАЛКОВ ВТОР НА 5 КИЛОМЕТРИ НА ТРКАТА „ROTARY RUN 2023“ ВО КОЧАНИ

WEB Телевизија во живо

Денеска, недела, 28 мај, во Кочани се одржа второто издание на Rotary Run 2023, урбана трка по улиците во централното градско подрачје. Се трчаа три трки, на 5, 10 и фамилијарна трка. Стартот и целта на трките беше пред градскиот парк, додека за целиот период од 10:00 до 14:00 за публиката и тркачите имаше прикладна музичка програма.
Членот на АК „7-ми Ноември“, Ристо Чалков, во трката на 5 километри го освои второто место со време од 17 мин. И 56 сек, заостанувајќи само 13 секунди зад првопласираниот.
Во фамилијарната трка настапија уште два члена на гевгелискиот атлетски клуб, Николчо Костадинов и Панче Саздов, кои се пласираа на 5-то и 6-то место.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *