НОВ МАСАКР ВО СРБИЈА, ВО МЛАДЕНОВАЦ УБИЕНИ 8 ЛИЦА, 13 РАНЕТИ

WEB Телевизија во живо

Полицијата утрово околу осум часот кај Крагуевац го уапси осомничениот за масакрот во Младеновац! Се сомнева дека Урош Б.(21) од тој град во крвавиот поход во Дубона, Шепшин и Мали Орашје убил најмалку осум лица, а ранил 14, а потоа избегал.
Жителите на Дубона во интервју за Курир велат дека се шокирани од она што се случувало на нивно и на други места.
Велат и дека се шокирани од фактот што осомничениот за невиден криминал секогаш изгледал како добро дете и дека немаат поим што би можело да биде мотивот за ваквиот грозоморен чин.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *