НИКОЛА НАЈДОСКИ ОД СОУ „ЈОСИФ ЈОСИФОВСКИ“ ВТОР НА ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР ПО МАШИНСТВО

WEB Телевизија во живо

По одржаниот XL ДРЖАВЕН НАТПРЕВАР за учениците од електротехничките, машинските и сообраќајните средни стручни училишта на РС Македонија, во организација на Здружението на наставници по стручни предмети и раководни кадри на ЕМС училишта (ЗЕМСУ), нашиот ученик Никола Најдоски од III-7 клас, сектор – Машинство, квалификација – Машински техничар за моторни возила, покажа одлични резултати и го освои ВТОРОТО МЕСТО, со што уште еднаш докажуваме дека СОУ „Јосиф Јосифовски“ – Гевгелија е синоним за квалитетна и успешна настава, преку која учениците во текот на своето образование се стекнуваат со знаења и вештини, како и со стручни квалификации со кои ќе бидат конкурентна работна сила на пазарот на трудот веднаш по завршување на образованието, односно знаења кои ќе им бидат доволна основа за натамошно продолжување на образованието. (ЗЕМСУ), овогодинешниот државен натпревар го одржа на 04.05.2023 (теоретски дел) и 05.05.2023 година (практичен дел) во Општинскиот Електромашински Училиштен Центар „Св. Наум Охридски“ – Охрид.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *