НА ТРИ НАТПРЕВАРИ КАРАТИСТИТЕ НА „АРМОР“ ОСВОИЈА 35 МЕДАЛИ!

WEB Телевизија во живо

Карате клубот „АРМОР“ од Гевгелија, кој пшостои веќе пет години, од година во година, со постигнатите резултати, станува еден од најдобрите спортски клубови во општината.
За тоа говорат и последните резултати кои овие вредни млади спортисти ги постигнаа на натпреварите во Охрид и Скопје.
 
Така, на Охрид Опен 2023, носители на медали станаа:
 
1.Симона Трајкова ката поединец – 3то
2.Јована Дичева кумите – 3то
3.Јована Дичева ката поединец – 1во
4.Симона Атанасова ката поединец – 2ро
5.Надица Близнакова ката поединец – 3то
6.Надица Близнакова кумите – 3то
7.Андреј Мишков кумите – 3то
8.Мите Делев ката поединец – 3то
9.Даниел Петров ката поединец – 1во
10.Борис Трајков ката поединец – 2ро
11.Леона Рујкова ката поединец – 2ро
12.Билјана Мелкова ката поединец – 2ро
13.Елена Василева ката поединец – 1во
14.Давид Аврамоски ката тим – 3то
15.Давид Аврамоски ката поединец – 3то
16.Тијана Гоцкова ката поединец – 3то
17.Коста Цуклевски ката поединец – 3то
18.Теодора Ристова ката поединец – 3то
19.Матијас Диновски ката поединец – 3то
20.Марија Цуклева ката поединец – 3то
21.Крсте Ѓоргиев ката поединец – 2ро
На Grand Prix Skopje 2023, медали освоија:
1. Андреј Мишков ката поединец 1во
2. Крсте Ѓоргиев ката поединец 2ро
3. Елена Василева ката поединец 2ро
4. Билјана Мелкова ката поединец 3то
5. Давид Аврамоски ката поединец 3то
6. Дамир Ѓоргиев ката поединец 3то
7. Ивона Данаилова ката поединец 3то
8. Јована Дичева ката поединец 3то
 
Додека на третото натпреварување, на Олимпик Опен 2023година, со медали се закитија :
 
1. Елена Василева ката поединец – 1во
2. Тијана Гоцкова ката поединец – 1во
3. Андреј Мишков ката поединец – 1во
4. Даниел Петров ката поединец – 1во
5. Давид Аврамоски ката тим – 3то
6. Надица Близнаковска кумите-борби – 3то
 
Карате Клуб АРМОР од Геввгелија е основан во 2018 година во Гевгелија а од 2019 е член на Карате Федерација на Македонија (КФМ).
Тренери на карате клуб АРМОР се Иван Киковиќ Поп-Гонов II-Dan и Ице Брзановски IV-Dan.
КК Армор е во добра соработка со сите карате клубови кои се членови на КФМ.
 
КК Армор секоја година активно учествува на меѓу клубските турнири организирани во Македонија на кои уцествуваат уцесници од Македонија и надвор од неа, и на државни натпревари кои се по распоред на КФМ.
Има присуствувано и на повеке семинари како и на ден на каратето каде што учествуваат сите карате клубови членки на КФМ.
За повеке инфо посетете ги на https://www.facebook.com/karate.klub.armor

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *