НА ПРВОМАЈСКАТА ТРКА ВО СТОЈАКОВО НА 3.000 МЕТРИ, ЧАЛКОВ ПРВ, СЕМЕНАКОВ ВТОР, КОВАЧЕВ ТРЕТ

WEB Телевизија во живо

Во рамките на традиционалните Првомајски трки во Стојаково, во трката на 3 километри, која се трчаше од бензиската пумпа Шимов до центарот на Стојаково, најбрз беше Ристо Чалков, второто место го освои Влатко Семенаков, додека трет низ целта помина Никола Ковачев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *