НА ОХРИД УЛТРА ТРЕИЛ СО УСПЕХ НАСТАПИЈА ДАРКО ПРОШЕВ, МИЈАЛЧО АНДОНОВСКИ, СТАНИСЛАВ СТОЈМЕНОВ И МЕТОДИЈА ИЧЕВ

WEB Телевизија во живо

Оваа година Охрид Ултра Треил славеше мал јубилеј – пет години постоење и збогатување на спортско-рекреативната и авантуристичка сцена во нашата најубава и посетувана туристичка дестинација. Настанот, како и досега ги содржеше трките во планинско (треил) трчање во должина од 22, 40, 65 и 107 километри кои минуваат низ најубавите предели на Националниот Парк Галичица.
Од 435- те потврдени учесници точно половината беа странци од 31 земја.
 
Гевгелиските атлетичари Дарко Прошев и Мијалчо Андоновски настапија на Летница треил на 22 километри, додека Методија Ичев и Станислав Стојменов ја трчаа Самотска треил на 40 километри. Методија, во една тешка за него трка, беше 29 во вкупен пласман, а шести во категорија, а Дарко Прошев 35-ти во генерален пласман но затоа четврти во категорија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *