НА ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР ПО ХЕМИЈА АНДРЕЈ ДИМОВ ОД ООУ „КРСТЕ МИСИРКОВ“ ОСВОИ ПРВА НАГРАДА ДОДЕКА КОСТАДИН УЗУНОВ ОД ООУ „ВЛАДО КАНТАРЏИЕВ ВТОРА НАГРАДА

WEB Телевизија во живо

На Државниот натпревар по хемија за учениците од основното образование одржан на 26 мај 2023 година на Институтот за хемија на Природно-математичкиот факултет во Скопје убав успех постигнаа двајца ученици од Општина Гевгелија.
Во категоријата деветоделенци, ученикот Андреј Димов од ООУ „Крсте Мисирков“, под менторство на наставникот по Хемија Љупчо Делев, ја освои првата награда, освојувајќи 99,8 поени.
Во категоријата осмоодделенци, ученикот Костадин Узунов од ООУ „Владо Кантарџиев“, под менторство на наставничката Софче Капсарова ја освои втората награда, освојувајќи 85,4 поени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *