МОТОКРОС КЛУБ ГЕВГЕЛИЈА НА МОТО КРОС НАТПРЕВАР ВО БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

WEB Телевизија во живо

Мотокрос клуб Гевгелија денес, сабота, 27 мај и утре, недела, 28 мај, учествува на БМУ мотокрос натпреварот во Босна и Херцеговина на патеката Гаице – Крешево. Клубот го застапуваат 4 возачи: Димитар Маџунков, Саше Трајков, Иван Цековски и Васко Киров. Сите возат во класата МХ. Настанот е организиран од мото клубот Кремикс и мото федерацијата на Босна. Патеката и организацијата се изработрни по светски стандарди.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *