МИР !!! ДА ПОЛУДЕМЕ ПОСЛЕДЕН ПАТ СО AEROSMITH!

WEB Телевизија во живо

По 50 години работа, групата „Аеросмит“ ја најавуви прошталната турнеја „PEACE OUT FAREWELL“
Четирикратните добитници на наградата „ГРЕМИ“ и дијамантски легенди на рок сцената Aerosmith, го најавија своето пензионирање и последно излегување на сцената со специјалните гости The Black Crowes!
Монументалната северноамериканска турнеја ќе се состои од 40 концерти, започнува во Филаделфија на 2 септември, со застанувања во арените низ САД и Канада, вклучувајќи ги Киа Форумот во Лос Анџелес, Медисон Сквер Гарден во Њујорк, Муди Центарот во Далас, Климатската арена во Сиетл, Обединетиот центар во Чикаго, арената Scotiabank во Торонто и повеќе пред да се завршат во Монтреал, во Бел центарот на 26 јануари. Врв на турнејата ќе биде Бостон со специјално шоу во нивниот роден град на новогодишната ноќ 2024 година.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *