КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ГЕВГЕЛИЈА СО МВР ГЕВГЕЛИЈА И ГРАЃАНИТЕ

WEB Телевизија во живо

ОО Црвен крст Гевгелија во соработка со МВР Гевгелија организира крводарителска акција за припадниците на полицијата и граѓаните. Акцијата ќе се одвива во среда, на 31 мај 2023 година од 10 до 16 часот во просториите на ЈОУ Пионерски дом Гевгелија
Сите заинтересирани крводарители може да се јават на телефонскиот број 077 750 120 за да го најават своето учество.
Дарувањето крв претставува гест на хуманост, сосема е безбедно и е исклучиво на волонтерска основа.
ДА НАПРАВИМЕ КРВТА ДА ГО ЧЕКА БОЛНИОТ, А НЕ БОЛНИОТ ДА ЧЕКА КРВ!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *