ДНЕВНИОТ ЦЕНТАР ПРИ ЈУМЦ ЗА СОЦИЈАЛНИ РАБОТИ ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ УЧЕСТВУВА НА РЕГИОНАЛНИТЕ СПОРТСКИ ИГРИ ЗА ДЕЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ

WEB Телевизија во живо

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија утре, 9 мај во 10:30 часот во спортската сала или полигонот во ООУ „Св.Климент Охридски” Охрид ќе се одржат регионалните спортски игри за Третиот регион за ученици со посебни потреби во основното образование.
 
Учениците ќе се натпреваруваат во тробој (трчање на 50 м. скок во далечина од место и фрлање ѓуле), полигон, пинг-понг, кошарка и мал фудбал. За ученици до 1-5 одд. организирани се штафетни игри, информираат од училиштето.
 
На игрите ќе учествуваат ООУ „Св. Климент Охридски“- Охрид, ООУ „Св. Климент Охридски“-Прилеп, ООУ „Св. Климент Охридски“- Македонски Брод, ООУ „Браќа Миладиновци“- Струга, ООУ „Страшо Пинџур“- Кавадарци и Дневен центар при ЈУМЦСР -Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *