АЛЕКСАНДАР ГРУЈИЌ ТРЕТ ВО СИНГЛ И ПРВ ВО ДУБЛ НА ДРЖАВНИОТ НАТПРЕВАР НА МАКЕДОНСКАТА ТЕНИСКА ФЕДЕРАЦИЈА ВО СКОПЈЕ

WEB Телевизија во живо

На Државниот натпревар на Македонската тениска федерација кој изминатите пет дена се одржуваше во Скопје на МТП, во категоријата до 14 години уште еден успех на младиот и надежен тенисер Александар Грујиќ.
Александар го освои третото место во сингл, победувајќи го Матеј Попов, додека во дубл, заедно со Горјан Вукичевиќ го освоија првото место, победувајќи ги во финалето Марко Алексовски и Матеј Попов.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *