АК „7-МИ НОЕМВРИ“ НИЖЕ УСПЕСИ. НА ВТОРАТА ТРКА „ПАЛЕО АГИОНЕРИ“ ТОДОР АНЧЕВ ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО НА 10 КИЛОМЕТРИ, А МЛАДИОТ МАКСИМ АНГОВ БЕШЕ ВТОР НА ДЕТСКАТА ТРКА НА 950 МЕТРИ

WEB Телевизија во живо

АПС Атромитос заедно со Здружението на родители и старатели, под покровителство на општина Кукуш, организираше трки Палео Агионери на 450 метри. / 650 м. / 950 м. / 1150 м. / 3000м и 10000м.
Тодор Анчев во трката на 10 километри надмоќно го освои првото место, со 6 минути предност пред второпласираниот тркач. На 10 километри настапија уште и Драган Ристов и Игор Коцевски. Десет годишниот Максим Ангов, во својата прва меѓународна трка, во детската трка на 950 метри беше одличен втор и заостана само 10 метри зад првопласираниот.
На трката на 3 километри настапија Томе Каркалашев и Теодор Граматиков.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *