НА ДЕНЕШЕН ДЕН, ПРЕД 11 ГОДИНИ БЕШЕ СТАВЕН КАМЕН ТЕМЕЛНИК НА СПОРТСКИОТ КОМПЛЕКС „НБ НОЕЛ“ КРАЈ НЕГОРСКИ БАЊИ

WEB Телевизија во живо

На 27 април 2012 година беше ставен камен темелник на модерниот спортски комплекс во близина на Негорските бањи, во кој освен кошаркарско игралиште, во кое играше екипата на „Блокотехна“, денес има и сала за фитнес, надворешно кошаркарско игралиште и трим патеки. Според зборовите на директорот на компанијата „НОЕЛ“, Томица Главчев, салата е направена според строгите правила на ФИБА, располага со 500 седишта и со целата придружна инфраструктура.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *