НА 19. АПРИЛ АУДИЦИЈА ЗА АКТЕРИ ЗА ТЕАТАРСКАТА ПРЕТСТАВА „BAD САРМА“

WEB Телевизија во живо

Во рамките на Програмата за работа на ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, а за поставување театарска претстава од сопствена продукција, Домот објави повик за пријава на професионални актери, актери аматери и љубители на театарот за учество на аудиција, која ќе се одржи 19 април, 2023 година, во Народниот театар- Гевгелија, со почеток во 19:00 часот.

Заинтересираните треба да пратат пријава за учество на аудицијата, со биографија, во која ќе биде и наведено искуството на сцена или мотивационо писмо за желбата за глумење на следнава е-маил адреса: d.kulturagvg@gmail.com.
 
Се работи за поставување на театарската претстава „Bad сарма“, трагикомична сатира, чиј автор на драмскиот текст е Стефан Марковски, а ќе ја режира струмичкиот актер, Васил Михаил. Драмскиот текст можете да го симнете на следниот линк: https://zenica.mk/sdm…/bad-sarma-stefan-markovski/…

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *