ЈОВАНА ИВАНОВСКА ЈА ИМА НАЈУБАВАТА ФОТОГРАФИЈА НА КОНКУРСОТ „КОЖУФ ВО ЗИМА

WEB Телевизија во живо

„Планинарењето ми е прво хоби, а тоа ја повлекува и фотографијата, како второ мое хоби, затоа што едно со друго се преплетени. Природата ме мами со нејзината невројатна убавина која бара да биде пресликана, за да се долови и овековечи моментот“, ни изјави Јована кога и се јавивме да и честитаме на освоената награда.
 
Конкурсот „Кожуф во зима“ ги примаше фотографиите на учесниците од 21.12.2022 до 21.03.2023, додека самото гласање на Фејсбук-профилот на ПСК „Двете Уши траеше од 4 до 15 април 2023 година, точно на полноќ.
 
Победничката фотографија, која доби двојно повеќе лајкови од второпласираната, е дело на Ивановска, членка на овој гевгелиски планинарски клуб. Јована доби ваучер за спортска опрема во износ од 3.000 денари, кој ќе и биде доделен на изложбата која е планирана да биде одржана на 20 април, годинава.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *