АРХИЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА НА ЦВЕТНИЦИ ВО ЦРКВАТА „СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ“

WEB Телевизија во живо

Утре, недела, 9 април, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Повардарски, господин Агатангел ќе отслужи Света Златоустова Литургија заедно со Неговото Високо преосвештенство Митрополит господин Григориј со повеќе свештенослужители. Светата Златоустова литургија ќе започне во 8,45 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *