ВО ПРЕСРЕТ НА ДЕНОТ НА ЖЕНАТА 21. ПО РЕД ПОЕТСКО-МУЗИЧКА МАНИФЕСТАЦИЈА „ЗА ТЕБЕ ЉУБОВ МОЈА“

WEB Телевизија во живо

И годинава, жената ќе се чествува со стихови и музика во рамките на традиционалната поетско-музичка манифестација „За тебе љубов моја“. 21. издание на „За тебе љубов моја“ ќе се одржи на 7 март, во просториите на хотел-казино „Аполонија“- Гевгелија, со почеток во 19:30 часот. Влезот е слободен.
 
Организатори на настанот се професорите по македонски јазик и литература, Даниела Џишева и Тони Аврамов, кои преку Здружението „Од станица до граница“, годинава, добија финансиска поддршка од Општина Гевгелија за одржување на поетско-музичката вечер. 
 
Љубовни стихови ќе читаат: Тони Аврамов, Даниела Џишева, Александра Ќаева, Ламбрина Лазаревска, Катица Џишева Дупарова, Мирјана Чамџиќ, Бојан Алексов, Мери Олумчева, Светлана Стојковиќ, Бисерка Макревска, Љупка Урумова, Стефчо Стефанов, Силвестер Проле, Каме Ќаев и Петар Јанчев. Во музичкиот дел, ќе учествуваат: Aлександар Стојанов, Цветанка Демерџиева, Елена Поп-Костова, Ања Поп-Костова, Теодора Гошева Капсарова, Филип Ангов и Зоран Кондурџиев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *