СЕ ЗАМРЗНУВААТ ЦЕНИТЕ НА ТЕСТЕНИНИТЕ И МЛЕЧНИТЕ ПРОДУКТИ

По спроведената анализа на Министерството за економија, Владата донесе одлука да се замрзнат цените на дел од млечните производи, како и дел од тестенините.
Со тоа цените се намалуваат за 10% за млечните производи и 15% за тестенини и оваа одлука ќе се применува од 16 март до 31 мај 2023.
Се најави дека е можно намалување на цените и на други производи, како шеќерот, јајцата од кокошка и македонски ориз, за кои, следната недела ќе се направат анализи. Можно е да бидат замрзнати и овие цени, ако производителите не ги намалат.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *