ПРСКАЊЕТО ПРОТИВ КОМАРЦИ И ОВАА ГОДИНА ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ ВО СИТЕ ОПШТИНИ НА ЈУГОИСТОКОТ ПРЕКУ ЈИПР

И годинава, на територијата на целиот Југоисточен Регион, ќе се спроведе третирањето против комарци. Ваквата одлука беше донесена на 15. седница на Советот за развој на ЈИПР, на која градоначалниците се согласија за заемна активностспроведување на дезинсекцијата на подрачјата на 10. општини. 

Заради навремено извршување на прскањата, беше заклучено во најбрз рок да се распише јавна набавка за прибирање најповолна понуда. Третирањата против комарци предвидуваат повеќекратни ларвицидни и авионски прскања против ларви од комарци и возрасни комарци.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *