МОМЧИЛО ДЕЛЕВ РЕДИ УСПЕСИ НА НАТПРЕВАРИ ВО ПИНГ-ПОНГ

На 12 март во Струмица се одржа меѓународен натпревар во пинг понг. Учествуво зеде нашиот сограѓанин Момчило Делев од Негорци Гевгелија. Момчило се пласираше меѓу најдобрите 16 од вкупно 48 учесници на натпреварот. Учество на турнирот зедоа играчи од Македонија, Србија и Бугарија. Исто така Момчило Делев во месец август го освои првото место на првиот турнир во пинг понг што се одржа во Гевгелија а го организираше Црвен Крст под покровителство на Општина Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *