ЕНИГМАТСКИОТ КЛУБ „ЦЕПИУМ“ ОД ГЕВГЕЛИЈА ПРОСЛАВИ 30 ГОДИШНИНА ОД ПОСТОЕЊЕ

По повод 30 години постоење на ЕК Цепиум Гевгелија., во хотелот „Аполонија“ се собра дел од елитата на енигматичари од Република Македонија. На натпреварот во решавање на енигматски проблеми учествуваа вкупно 17 натпреварувачи од повеќе градови во Македонија. 

Првото место го освои Ангел Милков од Радовиш, втор беше Сашо Стојев од Скопје, додека третопласиран беше Ѓоко Зороски од Охрид.
 
Најдобро пласиран натпреварувач од Општина Гевгелија беше Ванчо Франгов кој го освои петтото место..До следната средба Димитар Ќаев им посака благодарност до сите учесници и спонзори со желба за повторно видување.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *