ДРАГИ ЖЕНИ, МАЈКИ, СЕСТРИ, ЌЕРКИ, СРЕЌЕН ПРАЗНИК. ВЕ САКА И ПОЧИТУВА ТВ НОВА 12

Драги жени, мајки, сестри, ќерки, Среќен Ви осми март, а, дали ќе Ви биде денешниот ден празник на сожалувањето, празник на лагата или празник на љубовта, и почитта – секоја од вас ќе дознае на крајот на денот.
Се надевам дека љубовта и почитта ќе преовладуваат, затоа ви ги подаруваме најубавите стихови од Жак Превер
 
„Отидов на пазарот за птици и купив птица за тебе љубов моја отидов на пазарот за цвеќиња и купив цвеќе за тебе љубов моја Отидов на пазарот за железо и купив окови за тебе љубов моја Отидов на пазарот за робови и те барав тебе но не те најдов таму љубов моја.“
 
Ве сака и почитува Телевизија Нова 12, и посакува секој ден да ве опсипуваат со внимание како на 8 март.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *