12 ГОДИНИ ОД ПУШТАЊЕ ВО РАБОТА НА НОВАТА СТАНИЦА ЗА ТЕХНИЧКИ ПРЕГЛЕД НА АМД „ДИЧО ПАНОВ“

На 11 март 2011 година беше пуштена во работа новата станицата за технички преглед на друштвото. Од Друштвото истакнуваат дека со тоа се создадоа респектибилни услови за работа во објект од најсовремен карактер. Вашата поддршка, велат тие, не води напред во создавање на уште подобри услови и услуги кон Вас. Затоа преку овој скромен јубилеј тимот на АМД Дичо Панов Гевгелија сака да Ви се заблагодари што сите овие години го препознавате квалитетот и професионалниот однос кон Вас и ги користевте нашите услуги.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *