ЗИМА СО СУВ СТУД – ВО ГЕВГЕЛИЈА УТРИНАВА ИЗМЕРЕНИ МИНУС 3 СТЕПЕНИ

Утринава во Гевгелија бешеб измерена температура од -3 степени. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од -2 до 7 степени.
Утре наутро многу студено, преку денот сончево со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец.
Минималната температура ќе се движи во интервал од -14 до -4°C, а максимумот од 0 до 8°C.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *