ВО ГЕВГЕЛИЈА СИНОЌА ВЕТЕРОТ ДУВАШЕ СО БРЗИНА ОД НАД 60 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС

WEB Телевизија во живо

ВО ГЕВГЕЛИЈА СИНОЌА ВЕТЕРОТ ДУВАШЕ СО БРЗИНА ОД НАД 60 КИЛОМЕТРИ НА ЧАС.
ДЕНЕС СТУДЕНО ДО 3 СТЕПЕНИ
 
Како што не информираа од Метео станицата во Гевгелија, синоќешниот ветер кој дуваше во гевгелискиот крај, достигна на места и удари од над 60 километри на час.
 
Сега за сега нема податоци дали ветерот предизвикал некои посериозни проблеми во градот и населените места.
Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. На повеќе места ќе дува засилен до силен ветер, некаде и над 70 км/час од северозападен правец. 
 
Наместа во северните подрачја и на планините, ќе провејува слаб снег.
Максималната температура во Гевгелија ќе достигне од до 3 степени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *