СНЕЖНАТА БУРА „БАРБАРА“ ГИ ЗАТВОРИ УЧИЛИШТАТА И ПРОДАВНИЦИТЕ И ГО ОТЕЖНА СООБРАЌАЈОТ НА ЈУГОТ ОД ГРЦИЈА

Студениот бран што ја зафати јужна Грција предизвика затворање на автопатишта и прекини на сите услуги . Училиштата беа затворени во Атина, заедно со судовите и повеќе институции.
 
Лошото време што ја зафати јужна Грција најмногу ќе ги погоди областите северно од главниот град и блискиот остров Евија и се очекува да трае до среда.
 
„Силно препорачуваме луѓето да бидат претпазливи и строго да ги ограничат движењата на оние кои се апсолутно неопходни“, велат тамошните власти

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *