ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ЌЕ БИДЕ ДЕЛ ОД САЕМОТ ЗА ТУРИЗАМ ВО БЕЛГРАД

Рекорден број на коегзибитори ќе ги промовираат туристичките понуди на македонскиот штанд, со вклученост на општините Гевгелија, Дојран, Ресен, Крушево и Охрид на престижниот саем за туризам во Белград кој ќе се одржи на крајот на месецов.
 
Во рамките на саемските денови општините ќе ја прикажат природната убавина, богато културно наследство и гурманско искуство на презентацијата која ќе се одржи на 24 февруари заедно со претставници на семејни тиквешки винарии, ХОТАМ, Глобус травел и хотел Мизо, информираат од Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот.
 
Воедно додаваат дека со максималма рационализација и оптимализирање на сите расположливи буџетски и приходни финансии успеале со македонскиот туристички сектор да биде дел од овој престижен саем, како дел од потребата за интегриран маркетинг и промотивен пристап во 2023 година.
 
Инаку, според податоците на АППТ во 2022 година 11% од странските туристи односно повеќе од 63000 туристи и повеќе од 130000 ноќевања оствариле токму српските туристи.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *