АУДИЦИЈА ЗА ИНТЕРНАЦИОНАЛНИОТ ДЕТСКИ ФЕСТИВАЛ „КАЛИНКА 2023“

Драги деца, конечно дојде време да пеете и да се забавувате. Оваа година се возобновува интернационалниот детски фестивал „Калинка“, еден од најстарите и најпопуларни детски фестивали.
 
Доколку имате желба да запеете на овој фестивал, од Управниот одбор информираат дека Аудицијата за нови членови на „Калинка“ ќе се одржи на 1 и 2 март (среда и четврток) во Народниот театар во гевгелија, со почеток од 18 часот.
 
Заинтересираните деца од Гевгелија, Богданци, Валандово, Струмица…, потребно е да подготват дел од некоја своја омилена песна, не подолго од една минута, да се пјават во театарот и да ја одушеват жири комисијата.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *