ВО ГЕВГЕЛИЈА ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ НАВРНАА 22 ЛИТРИ ДОЖД!

Најмногу дожд 34 л/м2 наврнаа во Берово, 26 Дојран, 22 Гевгелија, 14 Виница, 12 Крива Паланка, Охрид, 11 Маврови Анови, 10 Лазарополе, Тетово, 9 Битола, 8 Прилеп, Крушево, 6 Претор, Куманово, 3 Скопје Петровец, Штип, Демир Капија, 1 Скопје – Зајчев Рид.
Во текот на ноќта времето беше претежно облачно со врнежи од дожд, а на повисоките планински врвови со врнежи од снег.
 
Денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, пообилни во утринските и претпладневните часови во источните делови каде локално ќе бидат проследени со грмежи и засилен ветер. Поради заладувањето на планините и на некои повисоки места врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 12 степени. Во Гевгелија до 12 степени.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *