ВО БАДНИКОВИТЕ ПОВОРКИ ВО 62 ОПШТИНИ УЧЕСТВО ЗЕДОА ОКОЛУ 25.000 ДЕЧИЊА

WEB Телевизија во живо

Околу 25 илјади деца зедоа учество во бадниковите поворки на радоста, организирани во 62 градови и населени места во нашата земја, меѓу кои и во Гевгелија.
 
Настанот во Гевгелија беше во организација на Гевгелиското архиерејско намесништво, а на него учествуваа над 100 дечиња.
 
Децата во поворките ги симболизираат ангелите коишто пеејќи ја ангелската песна Вечниот Бог го најавуваат Христовото Раѓање.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *