ПОТЕШКО ПОВРЕДЕНА ГЕВГЕЛИЧАНКА ПО ПАД ОД МОПЕД

Според информацијата од СВР Струмица, вчера во 14:10 часот било пријавено во Полициската станица во Гевгелија дека гевгеличанката С.Д. (29) вчера потешко се повредила, управувајќи мопед „кимко“ со гевгелиски регистарски ознаки, кога изгубила конгрола и со мопедот паднала на коловозот.
Заради сериозноста на повредите била пренесена на лекување во струмичката болница, а увид на местото на местото на сообраќајката извршила екипа на полицијата од Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *