ПОРАДИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ ОТКАЖАНО „СТЕНД АП“ ШОУТО „CABARET KABAET“

WEB Телевизија во живо

Од Дом на култура „Македонија“ информираат дека Stand up шоуто на триото актери од Куманово „Cabaret Kabaet“, кое требаше да се одржи денес, 11-ти јануари, се откажува поради здравствени причини. Бидете во тек со објавите за следните нивни настани на нивната facebook страна.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *