ПОРАДИ ГРАДЕЖНИ АКТИВНОСТИ ОД 30 ЈАНУАРИ ДО 2 ФЕВРУАРИ ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕНА ЗА СООБРАЌАЈ УЛИЦАТА „РИСТО ФАРШИНИН“

Заради изведба на атмосферска канализација, градежната фирма „Жикол“ ги известува граѓаните дека во периодот од 30 јануари во 2 февруари (понеделник – четврток), од 08:00 до 15:00 часот, улицата „Ристо Фаршинин“ во Гевгелија ќе биде оневозможена за одвивање на сообраќајот. Општина Гевгелија апелира до граѓаните во спомнатиот период сообраќајното движење да го пренасочат по околните улици, односно десно доколку доаѓаат од улицата „Јосиф Јосифовски“ и право и десно доколку доаѓаат од улицата „Димитар Влахов“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *